Młodziczki Pałacu mistrzyniami Małopolski - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Młodziczki Pałacu mistrzyniami Małopolski

Prowadzona przez trenera Jacka Falkowskiego drużyna młodziczek MKS Pałac Młodzieży Tarnów, zapewniła sobie tytuł mistrzyń Małopolski w koszykówce. W ostatnim, mającym bardzo duże znaczenie dla kolejności na miejscach 1-4, meczu rozgrywek strefowych, tarnowianki pokonały w hali przy ul. Gumniskiej Wisłę CanPack Kraków.

Młodziczki (koszykarki) MKS Pałac Młodzieży Tarnów

Niedzielne spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg. Jego pierwsza kwarta zakończyła się czterobramkową wygraną zespołu z Krakowa. W drugiej o pięć „oczek” lepsze były natomiast tarnowianki. Skutek tego był taki, że do przerwy 29-28 wygrywała ekipa Pałacu.

Po trzeciej kwarcie podopieczne trenera Jacka Falkowskiego nieznacznie powiększyły rozmiary prowadzenia, doprowadzając do wyniku 49-47. Ostatnia „ćwiartka”, podobnie jak druga, zakończyła się natomiast pięciopunktową wygraną koszykarek Pałacu, które tym samym zwyciężyły 68-61 (12-16, 17-12, 20-19, 19-14).

MKS Pałac Młodzieży: Natalia Bochnak 21, Kalina Szeliga 18 (3x3), Martyna Moskal 9, Izabela Bouwman 7, Karolina Krauze 6, Wiktoria Olesińska 4, Weronika Bańbor 2, Zofia Zapała 1, Milena Bochnak 0, Jadwiga Jachym 0, Zofia Marta 0.

Dzięki zdobyciu tytułu mistrzowskiego, koszykarki Pałacu zapewniły sobie prawo startu w rozgrywkach centralnych. Turniej ćwierćfinałowy z ich udziałem rozegrany zostanie w dniach 19-21 kwietnia w Tarnowie. Losowanie grup odbędzie się na początku kwietnia.

***

Dwa tygodnie wcześniej (5-7 kwietnia) hala widowiskowo-sportowa przy ul. Gumniskiej w Tarnowie gościć będzie uczestniczki ćwierćfinałów Mistrzostw Polski w kategorii kadetek. Rywalkami MKS Pałac Młodzieży Tarnów będą w nim zespoły: MUKS Unii Basket Ostrołęka, Basket 4EVER Ksawerów oraz MUKS Chrobry Basket Głuchołazy.